حتی فراری هم به دنیای شاسی‌بلندها پا می‌گذارد!

0 683

فکرش را بکنید؛ فراری در لباس غول‌پیکر شاسی‌بلند! شاید بین خودروسازهای مشهور، فقط فراری به اصالت خودروهای اسپرت و سوپراسپرت باقی مانده بود که این شرکت هم به دنیای شاسی‌بلندها علاقمند شد. پیش از این، پورشه، مازراتی، لامبورگینی و رولزرویس، هرکدام قدم‌های بزرگی در ساخت خودروهای شاسی‌بلند و کرا‌س‌اورها برداشته بودند.

در تازه‌ترین گزارش‌ها، خبر از تولد کلاس شاسی‌بلند در محصولات فراری آمده است. این یعنی تا چند سال دیگر بجز تولید خودروهای اسپرت و سرعتی، شاهد عرضه‌ی خودروهای آفرودی نیز هستیم. نام این خودرو F16x است و احتمالا تا سال ۲۰۲۱ معرفی می‌شود. گفته می‌شود که این خودرو تا سال ۲۰۲۲ به عنوان یکی از شاسی‌بلندهای پرچم‌دار در دنیا شناخته خواهد شد.

فراری F16x هم‌چون ب‌ام‌و X6 یک خودروی لوکس اسپرت در کلاس شاسی‌بند کوپه است. هنوز در مورد این خودرو اطلاعات زیادی نداریم اما به نظر می‌رسد که این خوردو در دو مدل موتور به بازار عرضه شود. مدل اول، هیبریدی است و از یک پیشرانه‌ی بنزینی ۸ سیلندر خورجینی بهره می‌برد. مدل قدرتمنتر به یک پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر خورجینی مجهز می‌شود. قیمت حدودی این خودرو ۳۴۲ هزار دلار تخمین زده شده است. در تمامی مدل‌ها، نیروی محرکه به چهار چرخ توزیع می‌گردد.

GTC4Lusso

این شاسی‌بلند از پلت‌فرم مدل GTC4Lusso بهره خواهد برد. فراری GTC4Lusso اولین‌بار در سال ۲۰۱۶ تولید شد. این خودرو یک تومبیل اسپرت گرندتور یا ۳ در شوتینگ‌برک (Shooting Brake) است. این اتومبیل مشابه حدس و گمان ما از شاسی‌بلند F16x در دو مدل پیشرانه‌ی ۸ سیلندر خورجینی تویین توربو و ۱۲ سیلندر خورجینی عرضه شده است و از یک گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه بهره می‌برد.

به نظر شما، آیا شاسی‌بلند فراری همان جذابیت خودروهای اسپرت و سوپراسپرت خانواده‌ی خود را دارد؟

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 9 =