جودی بلای جدید جان گوشی‌های اندرویدی شد

0 718

گوگل در مراسم Google I/O 2017 اعلام کرد که ۲ میلیارد دستگاه در دنیا از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. حالا بد نیست بدانید که ۳۶٫۵ میلیون دستگاه از آن‌ها به بد افزار جودی آلوده شده‌اند. این بد افزار چندین سال روی فروشگاه گوگل پلی و در برنامه‌های مختلف وجود داشته، اما کسی متوجه آن نشده بود.

بدافزار جودی توسط محققان سازمان Check Point شناسایی شد. مشخص شده که جودی در بیش از ۴۱ نرم‌افزار مختلفی که روی فروشگاه گوگل پلی قرار داشتند، وجود داشته است. تمام این برنامه‌ها هم توسط یک شرکت کره‌ای به نام ENISTUDIO ساخته شده بودند.

گوگل به این موضوع اشاره کرده که تمام برنامه‌های آلوده از روی فروشگاه گوگل پلی حذف شده‌اند.

بدافزار جودی به واسطه تبلیغات درون برنامه‌ای گوشی‌ها و دستگاه‌های مختلف را آلوده می‌کرد. کاربران پس از لمس تبلیغات و وارد شدن به صفحه تبلیغ دستگاه خودشان را در اختیار این بدافزار قرار میدادند. لازم به ذکر است که برنامه‌های آلوده به این بد افزار امتیاز بالایی هم در فروشگاه گوگل پلی به دست آورده بودند و کاربران زیادی از آن‌ها استفاده می‌کردند.

فروشگاه گوگل پلی در طول سال‌های گذشته سعی کرده ایمنی بیشتری داشته باشد، اما هر چند وقت یک‌بار بدافزارهای بزرگی در آن پیدا می‌شوند که میلیون‌ها سیستم را آلوده می‌کند.

منبع دیجی مگ

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =