تلاش گوگل برای استفاده از واقعیت مجازی در امور آموزشی

0 853

اغلب ما واقعیت مجازی (VR) را به عنوان ابزار مناسبی برای دیدن فیلم یا اجرای بازی‌های سه بعدی می‌شناسیم. اما به نظر شما این تکنولوژی تازه می‌تواند در سایر زمینه‌ها مانند آموزش هم مفید باشد؟ کمپانی گوگل در حال حاضر چنین دغدغه‌ای دارد و کارشناسان واقعیت مجازی آن در حال آزمایش و تحقیق در مورد این موضوع در آزمایشگاه Daydream این مجموعه هستند. گوگل قصد دارد امکانات و توانایی‌های واقعیت مجازی را به عنوان پلتفرمی برای امور آموزشی، بسنجد.

گوگل برای این منظور داوطلبان آزمایش را به دو گروه تقسیم کرد و از دو دسته اول خواست تا کلیپ آموزش نحوه کار با دستگاه اسپرسوساز را در شبکه یوتیوب تماشا کنند. گروه دیگر اما با استفاده از واقعیت مجازی با یک مدل سه عدی از دستگاه اسپرسوساز مواجه بودند که باید به‌صورت عملی و با استفاده از دستور کامل از آن یک فنجان اسپرسو تهیه می‌کردند.

به هر دو گروه زمان دلخواه خودشان برای آمادگی و یادگیری تهیه قهوه اسپرسو اختصاص داده شد تا پس از آن مورد امتحان قرار گیرند. به گزارش گوگل، گروهی که با واقعیت مجازی آموزش دیده بودند، زمان کمتری برای آماده شدن اعلام کردند. آن‌‌ها همچنین در آزمون عملی تهیه اسپرسو هم موفق‌تر عمل کردند.

گروهی که عملا توسط پلتفرم VR آموزش دیده بودند، به طور متوسط دو بار آموزش را تکرار کردند اما کسانی که به تماشای کلیپ یوتیوب نشستند، حدودا ۳ بار هر کلیپ آموزشی را نگاه کردند. گوگل فعلا گزارش کرده که برای نتیجه‌گیری زود است و نمی‌توان نظر قطعی را با توجه به تنها یک آزمایش صادر کرد.

منبع ubergizmo

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 8 =