بیکسبی با یادگیری زبان انگلیسی مشکل دارد

0 1,434

مقاله‌ای روز گذشته در وال‌استریت ژورنال منتشر شد که می‌گفت بیکسبی در یادگیری زبان انگلیسی ناکام است. ظاهرا این دستیار هوشمند سامسونگ که بر پایه هوش مصنوعی طراحی‌شده در دستور زبان و گرامر لنگ مانده است. این ادعا یعنی بیکسبی در ساخت جملات به زبان انگلیسی ناتوان است. این مشکل از این نظر مهم است که بیکسبی به ادعای سامسونگ قرار است با دستیار گوگل و سیری رقابت کند و درحالی‌که این دو دستیار می‌توانند جملات انگلیسی بسازند و بیان کنند، بیکسبی نمی‌تواند از پس این جملات برآید.

در این گزارش آمده است که تاخیر در عرضه و انتشار بیکسبی در اساس این مشکلات، ممکن است به افت فروش گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس منجر شود. البته آمار به دست آمده از یک تحقیق در بازار نشان داده است که تنها ۹% کاربران از دستیار هوشمند دایما استفاده می‌کنند و تنها ۵۰% از کاربران در کل به دستیارها علاقه نشان می‌دهند.

گوشی گلکسی اس ۷ اج پرفروش‌ترین گوشی در تاریخ گوشی سازی سامسونگ بود که سال گذشته عرضه شد. سامسونگ قصد دارد با گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس این رکورد را هم بشکند و حالا با تاخیر در انتشار بیکسبی دراین‌باره دچار تردید شده‌ایم.

بر اساس آمار موسسه Ovum در حال حاضر ۳٫۵ میلیارد گوشی مجهز به دستیار هوشمند در سرتاسر جهان فعال است. این موسسه حدس می‌زند تعداد گوشی‌های فعال تا سال ۲۰۲۱ به ۷٫۵ میلیارد برسد. این تعداد گوشی حتی از تعداد افراد هم بیشتر خواهد بود. انتظار می‌رود دستیار گوگل با در دست داشتن ۲۳% سهم این بازار پیشتاز باشد و بعدازآن بیکسبی با ۱۵% در رتبه دوم قرار گیرد. سیری باکمی اختلاف و سهم ۱۳% در جایگاه سوم قرار گیرد و الکسا با ۴% رتبه آخر را کسب کند. البته تمام این درصدها فقط حدس و گمان‌های خوش‌بینانه برای بیکسبی است.

منبع phonearena

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + دو =