به نظر مدیرعامل اپل آیفون X گران نیست

2 1,948

آیفون X یا آیفون ۱۰ اپل گران‌ قیمت ترین آیفونی است که تولید شده است. مدل ۶۴ گیگابایتی آن از قیمت ۹۹۹ دلار آغاز می‌شود در می توان گفت یکی از گران‌ترین گوشی‌ هایی است که عرضه شده است.

حال مدیرعامل شرکت اپل تیم کوک در یک مصاحبه که اخیرا انجام شده گفته آیفون ۹۹۹ دلاری واقعا می ارزد و ارزش خرید دارد.

در این مصاحبه از تیم کوک پرسیده شده است که آیا آیفون X برای بیشتر مردم گران نیست؟ او هم در پاسخ گفته قیمت آیفون X دقیقا معادل ارزش تکنولوژی‌ های به کار رفته در آن است.

همانطور که می‌دانید گوشی‌های هوشمند در بسیاری از کشورهای جهان توسط اپراتورها به شکل اقساطی به فروش می‌رسند. مدیرعامل اپل به این نکته هم اشاره کرده و افزوده به دلیل اینکه کاربران مجبور نیستند این پول را یکباره پرداخت کنند در عمل فشار زیادی بهشان نخواهد آمد. کوک در این مصاحبه می‌گوید اغلب مردم پول گوشی‌ها را در بازه‌های زمانی بلند می پردازند و تقریبا افراد کمی هستند که پول گوشی را کامل و در هنگام خرید بپردازند. بعضی از کاربران گوشی فعلی‌ شان را هم هنگام خرید گوشی جدید به اپراتور بر می‌گردانند (اقدامی که خود باعث کاهش قیمت گوشی می‌شود) و بعضی از اپراتورها تخفیف‌ های خاصی برای این گوشی‌ ها در نظر می‌گیرند. او با اشاره به همه این دلایل سعی دارد نشان دهد آیفون X آنقدرها هم که به نظر می‌رسد برای کاربران گران قیمت نیست.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که اخیرا بحث‌های زیادی درباره قیمت گوشی‌ های اپل شده است. مدتی قبل تر از تیم کوک پرسیده شد که آیا اپل محصولات خود را فقط برای ثروتمندان عرضه می کند؟ او در پاسخ به این سوال با اشاره به چند محصول زیر ۳۰۰ دلار اپل تلاش کرد اشاره کند که اپل طیف وسیع‌ تری از مخاطبان را برای فروش محصولاتش مد نظر گرفته است. همه این‌ ها را باید در کنار این نکته در نظر گرفت که بعضی از صاحب نظران گفته‌ اند هزینه تولید آیفون X تقریبا دو برابر هزینه تولید آیفون سال گذشته است و مطرح کردن این مساله به شکلی استدلال‌های تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل را تقویت می‌کند.

منبع Ubergizmo

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

2 نظرات

  1. sanam می گوید

    اصلااااا گرون نیست!!

  2. غریبه می گوید

    داداچ کلاه نزارن سرت با این قیمت ضرر می‌کنی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + نه =