با دارا خسروشاهی مدیرعامل جدید اوبر آشنا شوید

0 1,070

هیات مدیره شرکت اوبر (Uber) دارا خسروشاهی را به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت برگزید. خسروشاهی قبلا مدیرعامل سایت « اکسپدیا» (Expedia) بوده است که از سال ۲۰۰۵ تاکنون به یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های مسافرتی دنیا تبدیل شده است.

شرکت اوبر از چند ماه گذشته بدون مدیرعامل فعالیت می‌کرد و هیات مدیره با مشکلات فراوانی برای انتخاب مدیرعامل روبرو بود. البته این خبر هنوز رسما تایید نشده است، اما خبرگزاری های Recode و New York Times از نهایی شدن این اتفاق اطلاع داده اند.

خوب است به این نکته اشاره کنیم که با حضور دارا خسروشاهی در اکسپدیا، ارزش این شرکت از ۱۵ میلیارد دلار به بیش از ۷۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ رسید. بعلاوه اکسپدیا نه تنها در زمینه مسافرت‌های خارجی فعالیت می‌کند، بلکه سرویس اجاره خودرو نیز ارائه می کند. به همین دلیل خسروشاهی می‌تواند مدیرعامل لایقی برای اوبر باشد.

با توجه به اطلاعاتی که سایت Recode منتشر کرده، خسروشاهی پیشنهاد اوبر را قبول کرده است، اما تا الان قرار دادی ثبت نشده و به همین دلیل مشخص نیست این اتفاق در چه زمانی می افتد. دستمزد مورد توافق نیز هنوز منتشر نشده است.

اوبر از جمله شرکت های سفرهای داخلی آنلاین به حساب می‌آید که در کشورهای مختلف نیز فعالیت می‌کند، در کشور ما نیز در سالهای اخیر شرکت های مشابه با اوبر شروع به کار کرده اند.

منبع The Verge

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − نه =