بازپخش ویدیوهای زنده، ویژگی جدید اینستاگرام

0 648

اینستاگرام در اواخر سال ۲۰۱۶ ویژگی جالب و تازه‌ای معرفی کرد که پخش ویدیوی زنده را توسط کاربر میسر می‌کرد. این ویژگی از منوی ارسال استوری با انتخاب گزینه Live امکان‌پذیر است؛ اما برخلاف اپلیکیشن‌هایی مانند پخش زنده فیسبوک و پریسکوپ، این ویدیوهای زنده فاقد قابلیت بازپخش بودند. این یعنی اگر می‌خواستید در اینستاگرام یک ویدیوی زنده پخش‌کنید، تنها کاربران آنلاین می‌توانستند آن را مشاهده کنند. حالا اینستاگرام ویژگی تازه‌ای به پخش زنده اضافه کرده است. شما می‌توانید بعد از اتمام ویدیوی زنده به آن دستور دهید تا ۲۴ ساعت آینده هم در دسترس باقی بماند.

وقتی ویدیوی زنده استوری‌تان تمام شد، دکمه Share به نمایش درمی‌آید. اگر این دکمه را انتخاب کنید ویدیوی شما تا ۲۴ ساعت آینده درست مانند دیگر استوری‌هایتان، در دسترس کاربران دیگر هم قرار می‌گیرد. اگر تمایلی به اشتراک ویدیوی زنده‌تان ندارید می‌توانید با انتخاب گزینه Discard، اشتراک ۲۴ ساعته اش را لغو کنید.

اما وقتی ویدیو زنده را به اشتراک می‌گذارید علامت مخصوص پخش روی صفحه اصلی حساب کاربری‌تان برای دیگران به نمایش درمی‌آید و آن‌ها می‌توانند تا ۲۴ ساعت پس از ارسال ویدیو توسط شما، آن را ببینند. بینندگان بازپخش این ویدیو همچنین می‌توانند لایک‌ها و کامنت‌های آن را هم مشاهده کنند. در هنگام بازپخش ویدیوی زنده می‌توانید با ضربه به سمت راست، آن را ۱۵ ثانیه جلو برده و با ضربه به چپ ۱۵ ثانیه به عقب برگردانید. اگر چند ویدیوی بازپخش در حساب کاربری کسی وجود داشته باشد، فلش‌هایی برای جدا کردن و راهنمایی میان آن‌ها به نمایش درمی‌آید. تعداد بازدیدکنندگان این ویدیوها، تعداد تمام کاربرانی خواهد بود که آن را به‌صورت زنده یا بازپخش مشاهده کردند.

اینستاگرام حالا با این ویژگی تازه تا حدود زیادی با پریسکوپ رقابت می‌کند. البته پریسکوپ چنین قابلیتی را از ابتدا با خود به همراه داشت. البته پریسکوپ فضای ذخیره نامحدودی برای این ویدیوها به کاربرانش ارایه می‌دهد که مزیت قابل‌توجهی به شمار می‌رود.

البته ویژگی دیگری هم به همراه ویدیو زنده وجود دارد. شما همیشه می‌توانید این ویدیو را در فید مخصوص خودتان ارسال کنید تا مانند دیگر پست‌ها دیده شود.

منبع engadget

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 8 =