ایکس‌باکس وان به‌زودی از ماوس و کیبورد پشتیبانی می‌کند

0 395

مایکروسافت در مراسم بیلد ۲۰۱۷ اعلام کرد که به‌زودی امکان پشتیبانی از ماوس و کیبورد در Xbox Live Creator’s Program در اختیار توسعه دهندگان قرار میگیرد. به این صورت می‌توانیم در آینده انتظار داشته باشیم که این کنسول بازی از ماوس و کیبورد هم پشتیبانی کند.

بخش Xbox Live Creator’s Program به توسعه‌دهندگان این اجازه را می‌دهد که بتوانند بازی‌های خودشان را بهتر برای ایکس‌باکس وان و کامپیوتر‌های شخصی بسازند. البته در حال حاضر امکان پشتیبانی از کیبورد به این کنسول اضافه می‌شود و در آینده امکان استفاده از ماوس هم به ایکس‌باکس وان اضافه خواهد شد. اضافه کردن ماوس به ایکس‌باکس وان کار دشوارتری به نظر می‌رسد. دلیل این کار هم وجود مدل‌های مختلف ماوس اعلام شده است. در حال حاضر تعداد ماوس‌هایی که بتوان از آن‌ها روی ایکس‌باکس وان استفاده کرد بسیار کم است. البته گفته شده که به‌زودی لیست این ماوس‌ها اعلام خواهد شد.

حالا باید ببینیم که در آینده چه بازی‌هایی برای ایکس‌باکس وان ساخته می‌شود که از ماوس و کیبورد پشتیبانی می‌کنند. این موضوع میتواند باعث شود که بازی‌ّهای استراتژیک بیشتری برای این کنسول ساخته شود و حتی می‌توان بازی‌های اول-شخص را بهتر تجربه کرد.

 

منبع دیجی مگ

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − یک =