اینستاگرام Favorites به صورت آزمایشی در حال اجراست

0 641

اینستاگرام مدتی است که به‌سرعت ویژگی‌ها و قابلیت‌های تازه‌ای را به اپلیکیشنش اضافه می‌کند. این شرکت که حالا توسط فیس‌بوک اداره می‌شود، از روز گذشته قابلیت تازه‌ای را به‌صورت آزمایشی اجرا کرده که به کاربران اجازه می‌دهد پست‌هایشان را تنها با گروه محدودی از دوستان که خودشان انتخاب می‌کنند، به اشتراک بگذارند. این ویژگی تازه Favorites نام دارد.

این ویژگی را به عبارت ساده‌تر می‌توانیم «فهرست دوستان» بنامیم؛ اما اینستاگرام ظاهراً قصد دارد این ویژگی را خاص‌تر معرفی کند و شاید ویژگی‌های آن را بهبود بخشیده و نمایی تخصصی به آن ببخشد. توییتر و فیس‌بوک هم قبلا چنین ویژگی را معرفی کردند اما در بهبود و بازاریابی آن موفق نشدند. اینستاگرام در ویژگی Favorites به کاربران اجازه می‌دهد فهرستی از دوستانشان بسازند و البته این فهرست برای عموم به نمایش درنمی‌آید.

اگر به این ویژگی دسترسی پیدا کرده و فهرست دوستانتان را تعیین کردید، هر پست یا استوری که در آن ارسال می‌کنید، تنها برای همان گروه قابل‌نمایش خواهد بود. نشانه این کاربران در فهرست موردعلاقه‌های شما هم یک علامت ستاره به رنگ سبز است. پروفایل کاربری شما پس از تعیین فهرست موردعلاقه، به یک زبانه Favorites مجهز می‌شود که به رنگ سبز به نمایش درمی‌آید و با انتخاب آن می‌توانید تمام پست‌هایی را که با دوستانتان به اشتراک گذاشته‌اید، مشاهده کنید.

کاربران می‌توانند هر کاربر دیگری را به فهرست دوستان اختصاصی‌شان اضافه کنند چون این فهرست به‌صورت نامحدود در نظر گرفته‌شده و هیچ‌کدام از کاربران این لیست نوتیفیکیشنی از اضافه شدن یا حذف شدنشان به لیست دوستان، دریافت نمی‌کنند. این کاربران تنها با دیدن نشانه سبز Favorites بالای پست‌های به اشتراک گذاشته‌شده می‌توانند متوجه شوند که در فهرست مخصوص شما هستند یا خیر. وقتی کاربری را از این فهرست حذف می‌کنید، دسترسی او به تمام پست‌هایی که قبلا در Favorites داشته هم از بین می‌رود.

منبع gsmarena

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 10 =