ایلان ماسک تصویری از تسلا Model 3 منتشر کرد

0 683

لحظه‌ای که صدها هزار راننده منتظرش بودند، فرارسید. تصویری از اولین خودرو مدل ۳ تسلا منتشر شد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا موتورز، آخر هفته گذشته تصویری از این خودرو در حساب کاربری رسمی‌اش در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد و به نظر می‌رسد که حالا صاحب آن باشد.

حالا وقتش فرارسیده تا تسلا موتورز به وعده تحویل آن همه پیش‌فروش مدل ۳ پاسخ دهد. ماسک می‌گوید که تولید مدل ۳ در ماه آگوست به ۱۰۰ دستگاه می‌رسد و در ماه‌های سپتامبر و دسامبر هم به ترتیب به ۱۵۰۰ و ۲۰۰۰ دستگاه افزایش می‌یابد. تسلا قصد دارد میهمانی و رویداد عرضه مدل ۳ را در تاریخ ۲۸ ژوئیه (۶ مرداد) برگزار کرده و اولین سری ۳۰ تایی از این خودرو را تحویل دهد.

گزارش‌شده که حدودا ۴۰۰۰۰۰ نفر در پیش‌خرید تسلا مدل ۳ شرکت کرده‌اند و به همین خاطر حدس می‌زنیم کمپانی تسلا هم ماه‌ها مشغول تولید و عرضه مدل ۳ به این خریداران خوش شانس باشد. اولین مدل تولیدشده پیش از زمان معینش تحویل شد اما حالا پای چند صد هزار دستگاه به میان آمده و آماده‌سازی این تعداد خودروی پیشرفته حتی برای کمپانی تسلا هم کمی سخت به نظر می‌رسد.

ارزان‌ترین خودروی تسلا

لازم است اشاره‌کنیم که سدان تسلا مدل ۳ در حال حاضر به‌عنوان ارزان‌ترین خودروی الکتریکی این تولیدکننده شناخته می‌شود. مدل ۳ تنها ۳۵۰۰۰ دلار در آمریکا قیمت دارد درحالی‌که مدل قبلی‌اش به نام مدل اس حدودا ۳ برابر آن ارزش داشت. تسلا ظاهرا قصد دارد تکنولوژی خودروی پیشرفته الکتریکی را با این سیاست قیمت‌گذاری در اختیار کاربران و علاقه‌مندان بیشتری قرار دهد.

خودروی تسلا مدل ۳ باتری لیتیوم یونی ۲۱۷۰ دارد که با کمک کارشناسی پاناسونیک توسعه‌یافته است. این خودرو با توجه به دارا بودن باتری مذکور می‌تواند با یک بار شارژ کامل مسافت ۲۱۵ مایل را بدون نیاز به شارژ مجدد، طی کند و رانندگان را از نگرانی درباره وجود جایگاه شارژ در مسیر، برهاند. تسلا مدل ۳ می‌تواند در تنها ۵.۳ ثانیه از سرعت ۰ به ۶۰ مایل در ساعت برسد.

تسلا مدل ۳ همچنین به تکنولوژی خودران آتوپایلوت مجهز شده تا به راننده در تعویض خط عبور و جلوگیری از تصادف و برخورد کمک کند؛ البته کاربران باید برای فعال‌سازی این ویژگی هزینه‌ای بیشتر از قیمت اولیه خودرو بپردازند.

منبع Techradar

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 8 =