اپل ۲ میلیارد دلار برای خرید پتنت‌های نوکیا پرداخت کرد

0 721

نوکیا روز گذشته گزارش مالی‌اش را اعلام کرد. ظاهرا ارزش سهام این کمپانی با افزایش ۰.۰۸ یورو بیش از انتظار (۰.۰۵ یورو) ظاهر شده و سود عملیاتی‌اش در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۶، حدودا ۹۰% افزایش یافته است. البته باید نقش اپل را هم در این مورد در نظر بگیریم. کمپانی اپل در ابتدای سه ماهه گذشته طی امضای قراردادی در انتقال حق استفاده از پتنت‌های نوکیا، ۲ میلیارد دلار به این کمپانی پرداخت کرد.

نوکیا و اپل مدت‌ها بود که بر سر موضوع پتنت و حق استفاده از بسیاری از ویژگی‌های ثبت شده با هم در نزاع بودند و سرانجام در ماه مه با هم قرارداد توافق امضا کردند. البته در آن زمان هیچ جزییاتی از این توافق منتشر نشد اما حالا قیمت وجه پرداختی را هم می‌دانیم.

کمپانی فنلاندی نوکیا در ابتدا تنها به پیش‌پرداخت ۱.۷ میلیارد دلاری اشاره کرد و گفت که بخشی از آن در سه ماهه دوم امسال پرداخت شده. این کمپانی بعدها اعلام کرد که این مبلغ توسط اپل به نوکیا پرداخت شده است.

نوکیا گزارش کرده که در سه ماهه دوم امسال همچنین ۴۳۳ میلیون یورو از دست داده که این مبلغ نسبت به ۶۶۷ میلیون یورو در زمان مشابه و سال ۲۰۱۶ با ۴۰% کاهش مواجه بوده است.

 

منبع gsmarena

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =