اشکودا ویژن E، رقیب تسلا مدل X

0 522

ویژن E، طرحی مفهومی از شاسی‌بلند برقی شرکت خودروسازی اشکودا (Skoda) است. این خودرو بر پایه پلت‌فرم MEB طراحی شده است. MEB، نام پلت‌فرمی از شرکت فولکس‌واگن است که قرار است از آن برای خودروهای الکتریکی آینده استفاده ‌شود.

از ویژگی‌های طراحی این پلت‌فرم می‌توانیم به تغییرپذیر بودن آن اشاره کنیم. خودروسازها می‌توانند فاصله بین دو محور و موقعیت صندلی‌های سرنشینان را بسته به ابعاد اتومبیل موردنظر تغییر دهند. به همین دلیل، پلت‌فرم MEB می‌تواند یکی از کارآمدترین پلت‌فرم‌ها برای ساخت اتومبیل‌های برقی باشد.

این خودرو ۴۶۴۵ میلی‌متر، طول و ۱۹۱۷ میلی‌متر، عرض دارد. اشکودا ویژن E در صورت عرضه می‌تواند رقیب تسلا مدل X باشد. البته هنوز درمورد زمان عرضه و قیمت آن اطلاعاتی منتشر نشده است. اشکودا ویژن E یک ماشین خودران سطح ۳ محسوب می‌شود. این بدین معنی است که این شاسی‌بلند، قابلیت پارک خودکار، سیستم رانندگی خودکار در اتوبان و واکنش به خطرات احتمالی در جاده را دارد.

موتور برقی اشکودا ویژن ای می‌تواند توانی معادل ۳۰۱ اسب‌بخار تولید کند. توان این موتور دقیقا برابر توان خودروی مفهومی فولکس‌واگن I.D Crozz است. این خودرو می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

منبع: Carmagazine

ترجمه در دیجی مگ

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 9 =