استاد تبلیغات کلیکی شوید

0 848

PPC همیشه بخش مهمی از تبلیغات همه برندها بوده، هست و خواهد بود.

تبلیغات آنلاین یکی از آن صنایعی است که همیشه به هر دلیلی در صدر توجه قرار می‌گیرد. این توجه معلول ماهیت تبلیغات یا انتظار همه از اینترنت است. بهرحال تبلیغات آنلاین آمده تا جزئی جداناپذیر از تبلیغات برندسازی باشد.

خصوصا شیوه PPC که مخفف شده Pay Per Click است، حالا مورد توجه قرار گرفته. این شیوه به معنی تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک است که به نام تبلیغات کلیکی هم شناخته می‌شود. هر کارشناس زبده تبلیغاتی و بازاریابی می‌داند که بخشی از راه دستیابی به موفقیت، بهبود و توسعه مهارت در تبلیغات آنلاین و تبدیل شدن به یک کارشناس تبلیغات کلیکی است.

بسیاری از صاحبان کسب و کار تا بحال توانسته‌اند با روش PPC میلیون‌ها تومان کسب درآمد کنند و البته اغلب آن‌ها در ابتدای این راه دچار اشتباهات زیادی شده‌اند. مسیر کسب این مهارت به شکل حرفه‌ای ممکن است سخت باشد اما قطعا ارزشش را دارد. در ادامه ۳ نکته خیلی مهم را به شما گوشزد می‌کنیم که در یادگیری این شیوه حیاتی هستند.

۱ – پلتفرم‌ها را بشناسید

اولین قدم در کسب مهارت تبلیغات کلیکی این است که شما مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پلتفرم‌ها را بشناسید. اگر ندانید چگونه باید از ابزارها استفاده کنید، نمی‌توانید تمام احتمالات و امکانات را ببینید.

دو ستون معروف تبلیغات کلیکی، Google AdWords و Bing Ads هستند. هر دو سیستم مشابه یکدیگر عمل می‌کنند. تحقیق کنید و ببینید چه خدمات و مواردی را ارئه می‌دهند. مثلا اگر در زمینه خرید و فروش آنلاین، مد، دکوراسیون منزل یا دیگر صنایعی فعالیت می‌کنید که از نظر ظاهری جذاب هستند، به سرویس پین‌های خریدنی پینترست یا همان Pinterest Buyable Pin هم فکر کنید. این سرویس به مشتریان شما اجازه می‌دهد محصولات را در همان پلتفرم شبکه اجتماعی خریداری کنند.

یادتان باشد در حالیکه یاد می‌گیرید باید در کارتان پیشرفت کنید. این پلتفرم‌ها همان ابزارهایی هستند که شما از آن‌ها برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی‌تان استفاده می‌کنید. باید به خوبی هر دو را تحلیل کنید و یک فهرست مزایا و معایب از ان‌ها تهیه کنید.

۲ – مخاطب خود را بشناسید و درک کنید

حالا که ابزار را در دست دارید، باید هدف را بشناسید و توجه آن‌ها را به خود جلب کنید. تحقیق کنید و ببینید مخاطب شما در کدام سرویس بیشتر حضور دارد. باید دقیقا بدانید مخاطب هدف شما بیشتر در گوگل پرسه می‌زند یا بینگ. در کدام شبکه اجتماعی فعال‌تر هستند و کدام شبکه را کاملا ترک کرده‌اند.

از همه مهم‌تر این است که بدانید چه چیزی باعث می‌شود مخاطب تمایل داشته باشد شما را جستجو کند. آن‌ها چه تقاضایی دارند و شما چه چیزی عرضه می‌کنید؟ چه زمانی تقاضای آن‌ها به وجود می‌آید یا افزایش می‌یابد؟

بعد از دریافت پاسخ تمام این سوال‌ها می‌توانید کمپینی طراحی و عرضه کنید که مورد توجه مخاطب هدفتان قرار گیرد. این موضوع مخصوصا برای موتورهای جستجو اهمیت پیدا می‌کند چون مهم‌ترین و رقابتی‌ترین بخش تبلیغات PPC موتورهای جستجو هستند.

۳ – با مشاهده و تجربه، یاد بگیرید

وقتی ابزار را انتخاب کردید و مخاطب هدفتان را شناختید، وقت انجام و اجرا فرا می‌رسد. احتمالا در اوایل فعالیت هم با کمی شکست و ناامیدی مواجه می‌شوید اما یادتان باشد که نباید از همان ابتدا منتظر وقوع اتفاقات شگفت‌انگیزی باشید.

بهترین و سازنده‌ترین راه این است که به کمپین رقبایتان سر بزنید و به خوبی آن‌ها را مشاهده و تحلیل کنید. در این کمپین‌ها به دنبال وجوهی باشید که آن‌ها را متمایز می‌سازد و در چه مواردی با هم اشتراک دارید.

 

منبع entrepreneur

ممکن است به مطالب زیر نیز علاقه مند باشید: بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 10 =